• Klawisze dostępności
  Przejdź do treści
  Alt
  1
  Mapa witryny
  Alt
  2
  Tekstowa
  Alt
  3
  Wersja kontrastowa
  Alt
  4
  Wyszukiwarka
  Alt
  5
 • Mapa witryny

Protezy szkieletowe uzupełniają częściowe braki w uzębieniu, które z różnych przyczyn nie kwalifikują się do uzupełnienia mostami. Jest to najlepsze uzupełnienie protetyczne wśród protez ruchomych.

 

Protezy szkieletowe są trwałe, nie łamią się i nie pękają, metal zapewnia dużo większą trwałość przy dużo mniejszych rozmiarach w porównaniu z protezami osiadającymi. Są to protezy metalowo-akrylowe, oparte na konstrukcji metalowej idealnie dopasowanej do kształtu podłoża jamy ustnej pacjenta. Dodatkowo szkielet metalowy zaopatrzony jest w wypustki metalowe opierające się na powierzchniach żujących zębów Pacjenta co powoduje fizjologiczny sposób przenoszenia sił zgryzowych na błonę śluzową i kości wyrostka zębodołowego, tzn. przez zęby własne Pacjenta. Taka konstrukcja zapobiega uciskowi protezy na pole protetyczne chroniąc podłoże kostne przed zanikiem.

W przypadku Pacjentów z paradontozą wykonujemy szynoprotezy. Jest to modyfikacja protez szkieletowych dodatkowo stabilizująca rozchwiane zęby. Pozwalają one na spowolnienie a czasem nawet na zatrzymanie procesu utraty zębów zaatakowanych przez paradontozę. Są bardzo dobrze tolerowane przez Pacjentów, wymagają bardzo krótkiego okresu adaptacji.